Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Dnia 22.06.2013 r. w Giżycku odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski (zawodnicy 18-21 lat). Nasz Klub reprezentowały dwie zawodniczki: Daria Ćwiklińska i Agata Wojciechowska.

Agata w pierwszej walce trafiła na aktualną reprezentantkę kraju na Mistrzostwa Świata w Meksyku i ubiegłoroczną Mistrzynię Europy, Aleksandrę Krzemieniecką, której niestety nie była w stanie sprostać.
Daria w ćwierćfinale wygrała walkę przed czasem. W półfinale spotkały się ubiegłoroczna Mistrzyni i Wicemistrzyni (niestety zbyt wcześnie - szkoda, że w losowaniu nie rozstawiono ich do dwóch różnych połówek). Po regulaminowych 3 rundach zakończonych remisem rozegrano dodatkową 4-tą, także zakończoną remisem. W tej sytuacji pozostało wskazanie sędziów - Daria przegrała. W repasażu musiała stoczyć jeszcze jedną walkę o brązowy medal i ta zakończyła się kolejnym sukcesem - Daria zdobyła 3 miejsce i została brązową medalistką MMP.
Warto wspomnieć, że od roku 2007, kiedy Daria, z racji wieku, po raz pierwszy uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski, nie zdarzyło się do chwili obecnej, żeby wróciła bez medalu - zarówno w konkurencji kyorugi (walka) jak i poomsae (układy) - dotychczasowy dorobek medalowy Darii z Mistrzostw Polski to 18 krążków, w tym 12 złotych.