Wstyd dla Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Taekwondo Olimpijskiego

Motto na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Taekwondo Olimpijskiego (prowadzonej przez byłego członka i wychowanka naszego Klubu, pana Mirosława Furmana) brzmi: "Piękne rzeczy się dzieją...!" i rzeczywiście "piękne" rzeczy się dzieją !
Można tam znaleźć w zakładce "Aktualności" temat "Podsumowanie 2012 roku w KPOZTO". Na załączonym zdjęciu widzimy grupkę zadowolonych  trenerów i zawodników, którym absolutnie nie przeszkadza fakt, że z premedytacją uznano Bydgoski Klub Taekwondo i jego zawodników za nieistniejących.
Potwierdzono to w artykule "Piramida sukcesów" w Expresie Bydgoskim z dnia 23.01.2012 r.
Jak należy rozumieć działalność KPOZTO zwalczającego zrzeszony w nim i tak zasłużony dla promocji Taekwondo w regionie klub i jego zawodników?
Dla dobra dyscypliny przełknąłem i przemilczałem wiele nieczystych zagrań (np. kiedy nie powiadomiono nas o wspólnych dla wszystkich bydgoskich klubów treningach z Koreańczykami w Bydgoszczy) i prowokacji (np. gdy w artykule w Gazecie Pomorskiej z dnia 18 05.2012 r  zatytułowanym "Rezerwacja na podium" zamieszczono nieprawdziwe stwierdzenie, że "zawodnicy BKS Centrum odegrali główną rolę w zawodach" oraz bez żadnej uzasadnionej przyczyny wymieniono Bartosza Ćwiklińskiego, jako pokonanego przez Krzysztofa Furmana - odpowiadam: ja nie muszę być sędzią, aby moi zawodnicy odnosili sukcesy). Przemilczałem również fakt, że pan Mirosław Furman 2 Dan !  został w tym roku trenerem kadry wojewódzkiej poomsae - odpowiadam: to raczej żart - w naszym Klubie są zawodnicy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski poomsae, posiadający taki sam lub wyższy stopień i wyższe umiejętności.
Z ww. artykułu dowiedziałem się również, że powstał nowy klub pod nazwą Bydgoski Klub Taekwondo TEAM  - czemu to ma służyć ? Robieniu bałaganu i zamieszania? Robieniu na złość ? A może "podłączaniu się" pod nasze sukcesy i naszą reklamę ?

Oto moja odpowiedź: wstydźcie się! Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że gdy przyjechałem do Bydgoszczy w 1999 r. posiadałem już od kilku lat stopień 4 Dan w dwóch federacjach Taekwondo ITF i WTF, a w Bydgoszczy nie było ani jednej osoby, która miałaby 1 Dan i znała się na Taekwondo.
Od samego początku starałem się współpracować z Grzegorzem Giełdonem (dowodem czego może być jego obecność w "Podręczniku Taekwondo"), pomagać mu i nigdy nie przeszkadzać w jego działaniach.
Obecnie bardziej niż kiedykolwiek czuję się atakowany - czyżby swój udział miał w tym pan Mirosław Furman, dla którego starałem się być nie tylko trenerem, ale i menadżerem - uczyłem go wszystkiego oraz motywowałem do ukończenia kursu instruktorskiego i sędziowskiego  i którego wraz z jego synem doprowadziłem do poziomu czarnego pasa. Aktualnie pan Furman chwali się wyłącznie sukcesami zawodników wyszkolonych przeze mnie w BKT, a działania KPOZTO przypominają towarzystwo wzajemnej adoracji zjednoczone pod sztandarem zwalczania wspólnego wroga, tego, którego efekty pracy tak bardzo bolą. Jako rekompensatę zafundowano sobie stronki internetowe (zarówno stronę KPOZTO jak i tę funkcjonującą pod naszym dawnym adresem) przypominające ścianę chwały kilku osób, gdzie trudno jest odnaleźć się jakimkolwiek zawodnikom, chyba że pojawią się w towarzystwie pewnych osób.
Czy rzeczywiście ludzie, którzy jeszcze kilka lat temu nawet nie wiedzieli czym jest Taekwondo mogą przy odrobinie sprytu, determinacji i zaangażowania pociągać za sznurki na szczeblu regionalnym i krajowym? Czy ludziom, którzy skompromitowali się działalnością w naszym Klubie powinno się stwarzać nowe możliwości i obdzielać ich odpowiedzialnymi funkcjami? Czy nikt już nie wie czym jest zwykła ludzka przyzwoitość ?

Przez KPOZTO pominięci zostali następujący zawodnicy medaliści Mistrzostw Polski 2012:
1. w konkurencji kyorugi (walka)
Daria Ćwiklińska - Wicemistrzyni Polski Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2. w konkurencji poomsae
Daria Ćwiklińska - 1 miejsce, Mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowiec kobiet i tytuł Najlepszego Technika w kategorii kobiet
Przemysław Kalitowski - 1 miejsce, Mistrz Polski w kategorii młodzieżowiec mężczyzn
Damian Domagała - 2 miejsce, Wicemistrz Polski w kategorii młodzieżowiec mężczyzn
Piotr Kroschel - 2 miejsce, Wicemistrz Polski w kategorii senior DAN mężczyzn
Marek Mróz - 2 miejsce, Wicemistrz Polski w kategorii senior KUP mężczyzn
Patryk Pepeta - 3 miejsce, brązowy medal w kategorii młodzieżowiec mężczyzn
Bartosz Ćwikliński - 3 miejsce, brązowy medal w kategorii junior mężczyzn
oraz drużyny w składzie: