Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 27.10.2012

W sobotę 27 października w Kórniku k/Poznania odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A. Łącznie wystartowało ponad 130 zawodników (84 chłopców i 50 dziewcząt) z ponad 20 klubów. Nasz klub reprezentowali (w kolejności na zdjęciu): Alan Górzyński, Róża Rogowska, Ola Nowocień i Eryk Rochowicz.

Młodzicy (11-12 lat) startowali w 3 konkurencjach: poomsae, sprawnościowej (ap chagi w wyskoku i dollyo chagi na czas) oraz kiorugi (walka). Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się od jak najlepszej strony. W konkurencji poomsae chłopców na 84 startujących zawodników Eryk zajął 8 miejsce, a Alan 11 miejsce. Równie dobrze zaprezentowały się dziewczynki - wg wstępnych obliczeń na 50 startujących zawodniczek Róża i Ola uplasowały się na 9 pozycji.
Bardzo dobrze wszyscy radzili sobie w konkurencji sprawnościowej, szczególnie w ap chagi, gdzie Eryk zajął 1 miejsce!

W konkurencji walki najlepiej wypadła Róża zdobywając srebrny medal! i przegrywając finał zaledwie 0:1. Na wyróżnienie zasługują jednak wszyscy zawodnicy, gdyż poziom ich walk w pełni nas satysfakcjonował.