Daria i Patryk zakwalifikowali się do finałów MMP

W dniach 24-25 marca obyły się w Jarocinie ogólnopolskie eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów (zawodnicy 15-17 lat) i Młodzieżowych Mistrzostw Polski (zawodnicy 18-21 lat). W każdej kategorii wagowej, zarówno wśród juniorów jak i młodzieżowców, kwalifikację do finałów Mistrzostw Polski (które odbędą się w czerwcu br) uzyskiwało tylko 4 zawodników - tych, którzy wywalczyli 4 pierwsze miejsca.
Nasz Klub reprezentowało 4 zawodników: Bartosz Ćwikliński - junior oraz młodzieżowcy: Daria Ćwiklińska, Damian Domagała i Patryk Pepeta

W pierwszym dniu zawodów, w sobotę walczyli tylko juniorzy. Bartosz wystartował w najliczniej obsadzonej kategorii - 59 kg. Pierwszą walkę z zawodnikiem ze Świnoujścia wygrał złotym punktem w dogrywce, po remisie w trzech rundach 3:3. W kolejnej walce zabrakło jednego punktu i uległ zawodnikowi ze Zgorzelca 3:4. Niestety to nie wystarczyło do kwalifikacji.
Niestety kwalifikacji nie uzyskał także walczący w niedzielę młodzieżowiec Damian (kat. - 63 kg), przegrywając 1:3 z zawodnikiem AZS Warszawa. Znakomicie poradzili sobie natomiast Patryk Pepeta (kat. wag. - 68 kg) i Daria Ćwiklińska (kat. wag. - 57 kg).
Patryk w pierwszej walce w efektowny sposób, wynikiem 13:5, pokonał zawodnika z TKD Podhale Jordanów i po kolejnej, tym razem trudnej walce z zawodnikiem z Giżycka, zakończonej 11:9, znalazł się w czwórce, uzyskując tym samym kwalifikację. Wobec kontuzji i poddania walki przez kolejnego zawodnika, przeskoczył rundę półfinałową i pozostała mu do stoczenia tylko walka finałowa. Po wyrównanym pojedynku z zawodnikiem z Wrocławia przegrał ostatecznie 5:8, zajmując drugie miejsce w swojej kategorii wagowej.
Daria, jedyna kobieta w naszej drużynie, w pierwszej, stosunkowo spokojnej i technicznej walce pokonała zawodniczkę z Opola 4:0. W drugiej walce trafiła na wyższą i bardzo dynamiczną zawodniczkę z Olsztyna, lecz i tym razem po bardzo szybkiej i efektownej walce wygrała 12:5. W finale czekała na Darię jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce, Wicemistrzyni Świata Juniorów z roku 2008, zawodniczka AZS AWF Warszawa, Emilia Dąbrowska. Po trzech rundach zakończonych remisem 2:2 zarządzono kolejną, dodatkową rundę, tzw. złoty punkt. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia - żadna z zawodniczek nie zdobyła punktu. W tej sytuacji o wyniku walki zadecydowali sędziowie, którzy jako zwyciężczynię pojedynku wskazali Emilię, a Daria cieszy się z drugiego miejsca!
Bartek i Damian będą mogli ponownie spróbować swoich sił w II-ej eliminacji, która odbędzie się pod koniec kwietnia i w której wyłonione zostaną kolejne "czwórki" zawodników z prawem startu w finale.