Dwa szkolenia w Berlinie

Pierwsze szkolenie

Pięć naszych czarnych pasów:
  • Daria Ćwiklińska 3 Dan
  • Damian Domagała 3 Dan
  • Piotr Kroschel 2 Dan
  • Marek Malinowski 2 Dan
  • Kacper Osiadło 1 Dan
wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu dla trenerów i posiadaczy stopni mistrzowskich przeprowadzonym w Berlinie przez dwóch koreańskich ekspertów posiadających tytuły Grandmaster. Głównym organizatorem był mistrz Pyo, Rak-Sun posiadacz 8 Dan Taekwondo oraz 4 Dan Hapkido.

Gościem specjalnym był mistrz Chae, Su-Ung posiadacz 9 Dan Taekwondo - przewodniczący Berlińskiego Stowarzyszenia Instruktorów Taekwondo, skupiającego wszystkich koreańskich mistrzów na tym terenie.

Szkolenie skupione było na Taekwondo tradycyjnym. Szczegółowo omówione zostały aktualne zasady wykonywania Poomsae, kształtu i poprawności technik oraz zasad sędziowania Poomsae w rywalizacji sportowej.
Grandmaster Chae, Su-Ung poprowadził osobny panel poświęcony wartościom niesionym przez tradycyjną sztukę Taekwondo, w tym roli Mistrza oraz znaczeniu posiadania czarnego pasa i odpowiedzialności jaka spoczywa na posiadaczach stopni mistrzowskich.
W ostatniej części szkolenia przetrenowane zostały podstawowe techniki kopnięć, hanbon kyorugi oraz hosinsul.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.

Zdjęcia ze szkolenia znajdują się w Galerii.
Filmik po szkoleniu znajduje się pod >linkiem<.

Drugie szkolenie

W trakcie wakacji, 07.08.2016 r., Daria Ćwiklińska i Marek Malinowski wzięli udział w szkoleniu, którego głównym tematem były techniki pokazowe i kopnięcia w wyskoku. Dużo czasu poświęcono na przekazanie metodyki nauczania dzieci w tym zakresie. Szkolenie poprowadzili Grandmaster Pyo Rak-Sun oraz posiadacz 6 Dan Noh Jeong-Hwan, kierujący koreańską dziecięcą drużyną pokazową.